Fremtidens kompetanse bygges på tvers av landegrenser
Arrangeres av Norsk-Tysk Handelskammer
Onsdag 12. august
Kl. 10:30 – 11:30
Om arrangementet
Norge trenger flere fagarbeidere og riktig kompetanse. Arbeidslivet blir mer internasjonalt, teknologisk og spesialisert. Hvordan sikrer vi at yrkesfagene utvikles i takt med behovene i arbeidslivet?
I dette arrangementet ser vi nærmere på hvordan internasjonalisering og lærlingutveksling kan bidra til å styrke både kompetansen og attraktiviteten i yrkesfagene. Med erfaringer fra samarbeid mellom Norge og Tyskland diskuterer vi hvilken merverdi internasjonalisering av den yrkesfaglige opplæringen bringer.
Hva skjer når lærlinger får erfaring fra et av Europas sterkeste fagopplæringssystemer? Og hva risikerer vi å miste dersom internasjonale ordninger bygges ned i møte med strammere budsjetter?
Velkommen til en samtale om hvordan vi former fremtidens fagarbeidere, med blikket rettet utover landegrensene.
Medvirkende
Stortingsrepresentant, Arbeiderpartiet
Fagsjef kompetanse, Norsk Industri
Daglig leder, Pro Vestsland
Avdelingsdirektør opplæring og kompetanse, Vestland fylkeskommune
Elkem
German-Norwegian Chamber of Commerce
Kontakt
Se også
Se alle arrangementerMed Caroline Helen Arentz, Jon Arne Rasmussen
Med Monica Fossnes Petersson
Vedlikehold av marinefartøy: Muligheter ved militært-sivilt samarbeid
Arrangeres av CCB Naval Services
Med Terje Paulsen
Forebygging av vold i nære relasjoner: Ubrukt potensial i kriminalomsorgen?
Arrangeres av Frelsesarmeens rusomsorg
Med Benjamin Brekke-Nærstad, Martine Howden, Andreas Ribe, Johan Lothe, Cecilie Guldvog +4 til