Hva skal vi spise i 2040?
Arrangeres av NorgesGruppen
Onsdag 12. august
Kl. 12:00 – 13:00
Om arrangementet
Ekstremvær, sviktende avlinger og ustabile leveranser gjør matproduksjon mer sårbar. Klimaendringene gjør det allerede i dag mer krevende å produsere flere av matvarene vi og kundene tar for gitt. Om 15 til 20 år kan vi være nødt til å akseptere at varene vi kjøper i dag ser annerledes ut eller er vanskeligere å få tak i.
Hele verdikjeden for mat skal redusere klimagassutslippene, og det må skje raskt. Dette reiser noen grunnleggende spørsmål:
Ser butikkhyllene annerledes ut i fremtiden? Hvilke varer bør vi produsere og spise mer av? Hvem skal ta kostnaden ved omstillingen? Hvilke endringer aksepterer kundene?
InFact presenterer ny innsikt om kundenes holdninger til fremtidens matvarer. I tillegg inviterer vi representanter fra verdikjeden for mat til å diskutere hvilke valg vi må ta nå – før klimaet tar dem for oss.
Medvirkende
bærekraftsdirektør, NorgesGruppen
konsernsjef, NorgesGruppen
statssekretær, Klima- og miljødepartementet
konsernsjef, BAMA
konsernsjef, TINE
leder, Norges Bondelag
forsker, Cicero
direktør, Forbrukerrådet
Kontakt
Se også
Se alle arrangementerMed Caroline Helen Arentz, Jon Arne Rasmussen
Med Monica Fossnes Petersson
Vedlikehold av marinefartøy: Muligheter ved militært-sivilt samarbeid
Arrangeres av CCB Naval Services
Med Terje Paulsen
Forebygging av vold i nære relasjoner: Ubrukt potensial i kriminalomsorgen?
Arrangeres av Frelsesarmeens rusomsorg
Med Benjamin Brekke-Nærstad, Martine Howden, Andreas Ribe, Johan Lothe, Cecilie Guldvog +4 til