Når skip blir uskyldige mål i konflikt og krig
Arrangeres av DNV, Rederiforbundet og Kongsberg Maritime
Onsdag 12. august
Kl. 11:15 – 00:15
Om arrangementet
Fysiske og digitale angrep, militær eskalering og navigasjonsforstyrrelser er blitt en del av hverdagen for skip i internasjonal fart. Hvordan møter maritim næring et trusselbilde i rask endring?
I en verden preget av geopolitisk uro og økende risiko for at sivile fartøy blir trukket inn i konflikter, er skip blitt uskyldige mål. Hendelser i høyrisikosoner påvirker både mannskap, drift og forsyningslinjer.
Vi ser på hvordan næringen og myndighetene beskytter sivile skip i konfliktutsatte områder. Hvordan håndteres akutte hendelser i sanntid? Hva betyr navigasjonsforstyrrelser og militær aktivitet for trygg ferdsel? Og hvordan bygger vi robuste systemer og samarbeid som tåler presset fra hybride trusler – i fredstid og ved økt internasjonal spenning?
Programmet oppdateres fortløpende.
Deltakere:
Konstituert konsernsjef, DNV Knut Ørbeck-Nilssen Administrerende direktør Norges Rederiforbund, Knut Arild Hareide
CEO Kongsberg Maritim, Lisa Edvardsen Haugan
Medvirkende
Direktør, Rederiforbundet, Korme
Kontakt
Communication Manager
ingvild.hafstad@dnv.com
+4794781748
Se også
Se alle arrangementerFrå kø til kapasitet: Har staten og reguleringa rigga nettet for den politikken politikarane ønskjer
Arrangeres av Distriktsenergi +1
Med Knut Lockert, Bjørn Carlsen
Med Stig Schjølset
Fremtidens rom: Arkitektene som utfordrer oss
Arrangeres av Bygg Arena Arendal - et partnerskap av 30 bedrifter/organisasjoner i Bygg Anlegg og Eiendom +1
Med Rasmus Jørgensen, NTNU - navn kommer, studenter fra Arkitektur - og desinghøgskolen
Lansering av nasjonalt nettverk for plastforskning
Arrangeres av NORGES TEKNISK-NATURVITENSKAPELIGE UNIVERSITET NTNU
Med Jakob Bonnevie Cyvin