Når angrepet kommer – er Norge digitalt rustet for neste krise?
Arrangeres av SMB NORGE og Palo Alto Networks
Om arrangementet
Når digitale angrep treffer samfunnskritisk infrastruktur, er det avgjørende at Norge er godt forberedt. Denne debatten tar for seg hvor digitalt rustet offentlige myndigheter er til å håndtere neste krise, enten det gjelder cyberangrep, systemnedbrudd eller hybride trusler som rammer viktige samfunnsfunksjoner.
Vi diskuterer hva politiske myndigheter må gjøre for å styrke nasjonal digital beredskap: bedre samordning, tydeligere krav til sikkerhet i offentlig sektor, investeringer i robuste systemer og sterkere nasjonale beredskapsstrukturer. Samtidig reises spørsmålet om regelverk og insentiver er gode nok til å sikre at hele offentlig sektor holder tritt med det stadig mer komplekse trusselbildet.
Samtidig spiller næringslivet en avgjørende rolle. Mange av de digitale løsningene som brukes i offentlig sektor leveres og driftes av private aktører. Hva kan og bør bedriftene bidra med når det gjelder sikkerhet, kompetanse, innovasjon og beredskap, og hvor går ansvarsgrensen mellom stat og leverandører?
I debatten møtes politikere, fagmiljøer og næringsliv for å diskutere hvordan Norge kan styrke den digitale motstandskraften i møte med fremtidens kriser.
Medvirkende
SMB Norge
Kontakt
Se også
Se alle arrangementerMed Ingvil Berrefjord
Dantes Inferno: Dypdykk og livsvisdom. Påminnelse om etiske verdier.
Arrangeres av FOLKEAKADEMIET
Med Ingvil Berrefjord
Mellom straff og tilbakeføring: Stigma, utenforskap og veien videre
Arrangeres av Oslo friomsorgskontor, Kriminalomsorgen
Med
Med