Hopp til hovedinnhold
Uke 33 | 10. – 14. august 2026
Appell
Stedsutvikling og samferdsel

Room 101 – hvilken byggeregel skal ut?

Arrangeres av Bygg Arena Arendal - et partnerskap av 30 bedrifter/organisasjoner i Bygg Anlegg og Eiendom og Norsk Eiendom

Onsdag 12. august

Kl. 13:10 – 14:00

Sal B - 2 etg

Havnegaten 5

Rullestoltilpasset lokale

Om arrangementet

Hvilken byggeregel eller avgift er den viktigste å få fjernet for å bedre rammevilkårene for eiendomsbransjen og boligbyggingen?

Konseptet er lånt fra byutviklingsmiljøet i London og inspirert av Orwells 1984. I boken er Room 101 et torturkammer, men under BAA blir det en scene der profilerte politikere får sende én ting/regel de mener bransjen ikke trenger inn i Room 101. Så skal de kjempe om publikums gunst til å stemme på nettopp sitt forslag. Til slutt avgir publikum sin stemme om hva de tenker er den viktigste regelen/avgiften som må fjernes først.

Plan for timen
- Programleder åpner med å lese et avsnitt fra boken, forklarer konseptet
- Forslag: En og en deltaker kommer på scenen og holder et innlegg på 3-5 minutter hver. De velger én ting/regel bransjen absolutt ikke trenger og argumenterer for hvorfor den bør kastes. Ingen slides.
- Forhør. Programleder utspør deltakerne for å få frem flere argumenter for hvorfor det enkelte forslaget skal inn i Room 101. (debatt)
- Dom. Publikum stemmer over hva som forsvinner inn i Room 101 - og dermed, fra bransjens rammebetingelser.

Videolenke

www.bygg.no

Medvirkende

Tone Tellevik Dahl

administrerende direktør, Norsk Eiendom

Mudassar Kapur

stortingsrepresentant, Høyre

Solveig Vestenfor

stortingsrepresentant, Arbeiderpartiet

Kontakt

Tone Tellevik Dahl

bae.arendal@gmail.com

+4797509225

Bedre rammevilkår Eiendomsbransjen Boligbygging
Samtale

Kvinnehelse og arbeidsliv

Arrangeres av AGDER ARBEIDERPARTI +1

Onsdag 12. august Kl. 18:00 – 19:30
Vitensenteret Sørlandet

Med Grethe Strand

Arbeidsliv Helse og velferd
Samtale

Når gode intensjoner havner i søpla

Arrangeres av Too Good To Go

Torsdag 13. august Kl. 09:00 – 10:00
Thommesengården

Med

Klima, natur og miljø Næring og økonomi
Mandag 10. august Kl. 16:00 – 16:45
Kambuzi

Med Stine Horn, Trine Østreng

Internasjonalt
Tirsdag 11. august Kl. 09:00 – 10:30
Arendal gamle rådhus

Med H.E. Tore O. Sandvik, H.E. Nabila Freidji, H.E. Yue Hou, H.E. Jan Thompson, H.E. Akira Sugiyama +3 til

Internasjonalt Klima, natur og miljø
Lenken er kopiert!