Slik kan flere med parkinson stå lengre i jobb: Vi har løsningen, men har vi viljen?
Arrangeres av Norges Parkinsonforbund (871278962)
Mandag 10. august
Kl. 12:45 – 13:30
Om arrangementet
Hva er det som gjør at varig lønnstilskudd ikke brukes mer? Hvordan oppleves ordningen for dem den gjelder, og hva må endres for at det skal fungere etter hensikten?
Se det for deg: Du er en kvinne i 40-årene som får en tøff beskjed: du har fått en parkinson-diagnose. Likevel fortsetter du å være i god form, og kan med litt tilpasning fortsette arbeidet ditt i helsevesenet, som du er så glad i. Du har både lyst og evne til å jobbe. Det gagner både deg, arbeidsplassen og AS Norge. Likevel stopper det opp.
Dette er ikke et teoretisk eksempel. Det er hverdagen til mange andre med parkinson i Norge.
Mange med Parkinsons sykdom både kan og ønsker å fortsette i arbeid, men møter et system som ikke er godt nok tilrettelagt.
Varig lønnstilskudd er et viktig virkemiddel for å gjøre dette mulig, ved å kompensere for redusert arbeidsevne og bidra til at flere kan stå i jobb over tid. Likevel er ordningen i dag lite tilgjengelig og preget av ulik praksis.
Medvirkende
Generalsekretær, Norges Parkinsonforbund
Kontakt
Seniorrådgiver kommunikasjon
sverre.nilsen@parkinson.no
97574270
Se også
Se alle arrangementerArven etter Fridtjof Nansen – fra hjerneforskning til helsetjeneste
Arrangeres av Nansen Neuroscience Network
Med Ronny Nordvik, Iselin Helene Wood
Hvor viktige er ildsjeler for grønn omstilling?
Arrangeres av By- og regionforskningsinstituttet NIBR
Med Hege Hofstad, Kristian Tvedt, Marie Harboe Dahle, Mette Øines Habberstad
Lang, lang rekke, Ahmed aldri ut av rekken går … Hverdagen på asylmottak: Å vente på ubestemt tid.
Arrangeres av Frelsesarmeen
Med Petra Brooke, Monica Runar
Også i unntakstilstand: Hvordan sikrer vi barns trygghet og medvirkning?
Arrangeres av Det europeiske Wergelandsenteret +1