Ungdom vil jobbe, men hvem gir dem arbeid?
Arrangeres av Sarepta MKK og Der du bor
Tirsdag 11. august
Kl. 09:30 – 11:00
Om arrangementet
Over 100.000 unge mennesker står utenfor arbeid og utdanning. Mange av dem kan - og vil - jobbe. De ønsker en inntekt å leve av og en jobb å gå til. De ønsker å tilhøre fellesskapet på en arbeidsplass.
Arbeidsplassene våre trenger dem, men hvem gir arbeid til ungdom uten lang CV ?
Sarepta MKK har siden 2021 utviklet UngdomsJobb som hjelper ungdom inn i sin aller første jobb. Kunnskap, trening og gode verktøy gir mestring og trygghet som gjør den første jobben til en god erfaring. Det skaper gode inkludering - en relasjon av gangen.
Gjennom kurs, veiledning, nettverk og mentorprogram vil vi gi ungdom det beste grunnlag for å møte arbeidslivet som voksen.
Næringslivet er den største arena for inkludering og sosial bærekraft og tar et stort ansvar for å gi mennesker verdighet og inntekt. Hvilke muligheter og utfordringer møter vi i denne sammenheng?
Det offentlige har et overordnet ansvar for inkludering, kompetanse og tilrettelegging, men hvordan fungerer det egentlig når utenforskapet vokser og sosiale ulikheter øker?
Våre samarbeidspartnere presenterer ulike tilnærminger til tema og vi utfordrer gjerne politikere til å styrke verktøy som virker og fjerne hindringer for inkludering.
Programmet oppdateres.
Les mer om aktørene her:
https://ungdomsjobb.no/
https://getacademy.no/
https://www.lykkekafe.no/
https://norsk-reiseliv.no/
Medvirkende
Daglig leder, Sarepta MKK
Co-founder, Get Academy
Prosjektleder, Sarepta UngdomsJobb
Daglig leder, Lykke Kafe, Skien
Direktør, Norsk Reiseliv
Kontakt
Daglig leder
gisle@derdubor.org
+4791135095
Se også
Se alle arrangementerMed Christine
Frå kø til kapasitet: Har staten og reguleringa rigga nettet for den politikken politikarane ønskjer
Arrangeres av Distriktsenergi +1
Med Knut Lockert, Bjørn Carlsen
Med Stig Schjølset
Fremtidens rom: Arkitektene som utfordrer oss
Arrangeres av Bygg Arena Arendal - et partnerskap av 30 bedrifter/organisasjoner i Bygg Anlegg og Eiendom +1
Med Rasmus Jørgensen, NTNU - navn kommer, studenter fra Arkitektur - og desinghøgskolen