Hvordan skaper vi sosial bærekraft med offentlige anskaffelser (Bli med på podkast-innspilling!)
Vitensenteret Sørlandet VitenUtstillingen Stor scene midt i vår utstilling Antall plasser i lokalet: 140
Tirsdag 12. august 2025
12:30 - 13:30
Rullestoltilpasset lokale
Rullestoltilpasset WC
Om arrangementet
Anskaffelser er et svært potent verktøy for å inkludere flere i arbeidslivet. Men altfor for få kjenner til mulighetene, og mange tenker begrensninger i stedet for muligheter.
Anskaffelsespodden «Å kjøpe for Norge» tar saken, og vi inviterer til podkastinnspilling fra Arendal. Her får du gode eksempler på hvordan kommuner og arbeidsinkluderingsbedrifter skaper sosial bærekraft ved hjelp av anskaffelsesregelverket i dag.
Dag Strømsnes, divisjonsdirektør for offentlige anskaffelser i Direktoratet for forvaltning og økonomistyring viser oss hva vi kan lære av erfaringene som er gjort på grønne anskaffelser.
Vi kjører også debatt. Hva gjør de beste, og hva kan vi gjøre annerledes for å nå målene om sosial bærekraft?
Medvirkende
- Onar Aanestad - Direktør, iArbeid
- Dag Strømnes - Divisjonsdirektør, Direktoratet for forvaltning og økonomistyring (DFØ)
- Rune Kvarme - Fagsjef arbeidsinkludering, Samfunnsbedriftene
- Ingebjørg Harto - Daglig leder, Leverandørutviklingsprogrammet (LUP)
- Hege Norøm - Leder Nav-tjenesten, Fønix AS
- Marius Langseth - Førsteamanuensis, Høyskolen Kristiania Ordstyrer
Praktisk informasjon
Sted og adkomst
Kystveien 2
Arrangør(er)
- iArbeid - organisasjonen som gjør arbeid mulig for alle
Kontakt
Flemming Trondsen, Kommunikasjonssjef
E-post:
flemming@iarbeid.no
Telefon:
+4795775161