Gründerkraft for nasjonal sikkerhet: Innovasjon i totalforsvarets tjeneste
MS Søgne MS Søgne hoveddekket Hoveddekk på båten Antall plasser i lokalet: 50
Onsdag 13. august 2025
14:00 - 14:45
Om arrangementet
Verden er i dramatisk endring. Trusselbildet i Europa har skjerpet seg som følge av krigen i Ukraina, økende cyberkriminalitet, desinformasjon i sosiale medier og sabotasje mot kritisk infrastruktur. Dette utfordrer ikke bare vårt nasjonale forsvar, men hele samfunnets evne til å verne om trygghet, verdier og stabilitet.
I møte med denne nye virkeligheten må vi tenke nytt om sikkerhet. Totalforsvaret – det sivile og det militære samfunnets samlede evne til å håndtere kriser og krig – krever en bred mobilisering. Her spiller gründere og teknologisk innovasjon en avgjørende rolle.
I denne debatten stiller vi spørsmålet: Hvordan kan gründerkraft, risikovilje og teknologiske nyvinninger bidra til å styrke Norges og Europas forsvarsevne? Kan det legges til rette for en ny, fremtidsrettet forsvars- og sikkerhetsindustri med utspring i norske innovasjonsmiljøer?
Vi inviterer til en diskusjon om hvordan entreprenørskap kan bli en sentral del av vår nasjonale beredskap.
Medvirkende
- Daniel Ras-Vidal - CEO, Kjeller Innovasjon Ordstyrer
- Thomas Falck - Engleinvestor og initiativtaker til Dual Use konferansen
- Per Einar Dybvik - CEO, Startuplab
- Mariann Ødegård - Fagsjef kommersialisering, Forsvarets forskningsinstitutt
- Jørgen Steinheim - Partner & President, Myreze AS
- Julie Winther-Larsen - Prosjektleder for innovasjon, Forsvaret
Praktisk informasjon
Sted og adkomst
Rådhusbrygga
Arrangør(er)
- STARTUPLAB AS
- Kjeller Innovasjon
Kontakt
Per Einar Dybvik, Daglig leder
E-post:
pere@startuplab.no
Telefon:
+4790104317